• Op.Dr.Ali Çiftçi Facebook
  • Op.Dr.Ali Çiftçi Instagram

Sünnet Öncesinde

Sünnet Öncesinde

Kliniğimizdeki sünnetler narkozsuz, sadece lokal anestezi altında yapılmaktadır. Bebeklerde ve küçük çocuklarda sünnet çocuğunuzun uyumaya alışık olduğu bir zaman dilimi veya yeni uyandığı bir vakit seçildiğinde sünnet ya uyku sırasında tamamlanır yada yeni uyanmış bebeğin neşesiyle tamamlanır.


Annenin sesi, kokusu, bakışları bir çocuk ve bir bebek için güven kaynağıdır. Anne sünnete hazırsa kendinden emin ve sakin olursa, duyguları çocuğuna da geçecektir. Tersine anne kaygılı, panik ve şaşkın ise çocuk da aynı tepkileri verir. Lokal anestezi iğnesinden önce uygun yaştaki çocuklarda pipiye uyuşturucu krem uygulanır ve bir süre etkisi beklenir.


Lokal anestezi iğnesinin çok az hissedilmesi sağlanır. Özel bir iğne ucuyla, yakıcılığı giderilmiş ve vücut sıcaklığına getirilmiş lokal anestezisi yapılır. İlacın etkisi beklenirken çocuk/bebek annesinin kollarına verilir ve cerrahi hazırlığıma başlarım. Yaklaşık 10 dk sonra çocuk anneyle beraber işlem odasına alınır ve lokal anestezinin etkisi test edildikten sonra sünnet işlemi gerçekleştirilir.

BİZE ULAŞIN

Copyright © 2019 İsmira Sünnet Kliniği